Lewandowska Marzena
09-400 Płock ul. Dobrzyńska 33
tel. 507 349 054
studio.cedr@gmail.com

Dobór roślin z nasadzeniami

Do projektowania nasadzeń roślinnych wykorzystujemy listę niezawodnych roślin, którą wcześniej proponujemy, uwzględniając warunki glebowe i nasłonecznienie działki. Jeśli teren jest mokry, nie sadzimy tam roślin sucholubnych i odwrotnie.

Wygląd ogrodu i zdrowie roślin w późniejszym czasie od tego także zależy. Właściwie dobrane rośliny będą efektowne. Przy projektowaniu nasadzeń stosujemy głównie rośliny liściaste zimozielone (trzmieliny, ostrokrzewy, bukszpany, pachysandrę, żurawki, hosty, wrzosowate, irgi), które w połączeniu z roślinami stanowiącymi szkielet ogrodu zapewnią wspaniały efekt przez cały rok.

Unikamy zbyt dużej ilości bylin krótko kwitnących, aby ogród nie był pusty. Jeśli inwestor lubi iglaki, wykorzystujemy te najatrakcyjniejsze gatunki i odmiany, zwłaszcza o kolorowych igłach i dobrej zdrowotności. Unikamy roślin wrażliwych na choroby i szkodniki.

Używamy w swoich projektach także traw ozdobnych (np. miskanty chińskie lub rozplenice), które wprowadzają do ogrodu element ruchu. Mamy zarówno umiejętności architekta, jak i ogrodnika, potrafimy przewidzieć jaką docelową wielkość osiągną rośliny.